"Miluji zdravý pohyb a mé poslání je předávat toto nadšení dál!"
Mgr. Ivona Pobežalová
+420 605 432 591
  ivona@pilates-power-joga.cz

Jóga pro jezdce


Jóga pro jezdce

Proč by měl jezdec cvičit?

Při ježdění si přejeme, aby náš kůň měl správné držení těla, vybalancované chody a dostatek energie a nadšení ke spolupráci. Pokud ale bude mít jezdec ztuhlá záda a kyčle, bude zadržovat dech a jeho pozornost bude těkat, sebelepší kůň ho nezachrání. Pokud zapracujeme na svém těle, změní se náš sed a kůň bude mít příjemnější pocit ve svých zádech.  
 

Proč právě jógu?

Jóga je skvělým nástrojem pro uvědomění si vlastního těla, pro jeho posílení i protažení, pro dodání energie i klidu a soustředění. Jóga dokáže posílit hluboké svaly, které jinak nepoužíváme, a přesto jsou pro ježdění zásadní. Pokud neposílíme hluboké stabilizační svalstvo, budeme přetěžovat naše záda, ta budou bolet, tuhnout a náš sed bude pro koně nepříjemný. Jóga nás učí pohybu v souladu s dechem, zdravé dýchání nám nejen zlepší kapacitu plic, imunitu, ale propojí nás s přítomným okamžikem, budeme více soustředění a přitom uvolnění.
 

A proč se mnou? 

Sama jezdím od svých dvanácti let, koně jsou mojí životní láskou. Jóga a zdravý pohyb jsou pro mě posláním. Vím, jak se cítí tělo po ježdění, sama na sobě vnímám, které svaly je třeba posílit a které jsou přetěžované a potřebují protáhnout, aby tělo zůstalo v harmonii. Vím, jak můj dech ovlivňuje mé tělo a téměř okamžitě i pocity a pohyby koně. Zastávám partnerský přístup ke koním, přírodní komunikaci, respekt – a to nejen ke koni, ale i sama k sobě, ke svému tělu.

Připravila jsem systém cviků, které si můžete zacvičit doma (na pastvě atd.) před nebo po ježdění. Naučím vás jednoduché protahovací pohyby, které lze dělat přímo v sedle koně. Poznáte, jak správně své tělo nastavit a jak zdravě dýchat – což se vám bude hodit nejen při ježdění, ale i při jakýchkoli jiných sportech či dokonce při sezení v kanceláři. Neustále se vzdělávám, a tak i můj přístup je obohacován o každou další zkušenost. Každý jsme osobitý, a tak i můj  přístup k vám je vždy individuální.

Těším se na spolupráci!

V případě zájmu mě prosím kontaktujte na ivona@pilates-power-joga.cz nebo 605 432 591.
 
© pilates-power-joga.cz 2024 | realizace 3Nicom